Mapa strony
 
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie

 

Kronika wydarzeń  

Pielgrzymka Chórów i Orkiestr
16 czerwca 2013

Dnia 16 czerwca 2013 przeżywaliśmy w naszym Bujakowskim Sanktuarium VIII Pielgrzymkę Chórów i Orkiestr Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr w Katowicach. Organizatorem spotkania byli gospodarze: Chór Chopin Bujaków i Okręg Mikołowski Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Mszę św. w intencji pielgrzymów, śpiewaków, muzyków i ich rodzin sprawowali: ks. prof. Antoni Reginek i proboszcz parafii ks. Jerzy Walisko.
Zobacz więcej


Niedziela Palmowa
24 marca 2013

Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Z radosnym "Hosanna" na ustach przeszliśmy, jak co roku, procesją wokół kościoła, wielbiąc Chrystusa, naszego Pana.
Zobacz więcej


Jasełka w wykonaniu uczniów bujakowskiej szkoły
27 stycznia 2013

W niedzielny wieczór, 27 stycznia młodzież i dzieci z Bujakowa przedstawiły tradycyjnie jasełka. Opowieść pokazała, jak połączone są świat Boży i świat ludzki. Młodzi aktorzy pięknie zagrali: od najmniejszego do największego. Dali okazję do chwili namysłu i uśmiechu. Publikujemy zdjęcia.
Zobacz więcej


Koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru "Chopin"
13 stycznia 2013

Dziś wieczorem wystąpił z dorocznym koncertem kolędowym parafialny chór "Chopin". Wykonawcy pod batutą Romualda Poloczka zaprosili nas do powtórnego przeżycia radości Bożego Narodzenia, zachęcili też do refleksji nie tylko śpiewem, ale i rozważanym słowem. Chór ma w swoim repertuarze wiele kolęd i pastorałek, przygotowanych w niezwykle ciekawych aranżacjach. Także w tym roku usłyszeliśmy nowe utwory i nowe aranżacje.
Zobacz więcej


Koncert uczniów Studium Muzycznego "Gama"
6 stycznia 2013

Tego wieczoru odbył się w naszym kościele koncert kolęd i utworów muzycznych, zaprezentowany przez uczniów Studium Muzycznego "Gama". Młodzi wykonawcy dali pokaz swoich umiejętności słuchaczom, stworzyli radosną i pełną skupienia atmosferę.
Zobacz więcej


Nieszpory ze św. Mikołajem
9 grudnia 2012

Jak co roku w naszą uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja odwiedził nas sam św. Mikołaj. Przyjechał bryczką. Najpierw odwiedził całą naszą miejscowość, dzwoniąc i trąbiąc z zaproszeniem na Nieszpory. W kościele już czekała orkiestra górnicza z kopalni Halemba, rozgrzewając przybyłych parafian głośną i skoczną muzyką. Gdy dotarł do nas św. Mikołaj wraz z anielskim orszakiem, przywitaliśmy go godnie. Nasz Gość rozmawiał z dziećmi o Roratach i o drodze do świętości. Potem śpiewem uczciliśmy Pana Boga: odbyły się uroczyste Nieszpory.
Zobacz więcej


Dzień wspólnoty Dzieci Maryi
2 czerwca 2012

2 czerwca 2012r. odbył się w naszym Sanktuarium I Rejonowy Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi pod hasłem "Kościół naszym domem - Maryja naszą Matką". Uczestniczyło w nim 5 spośród 16 zaproszonych grup Dzieci Maryi z okolicznych parafii: pw. bł. Jana Sarkandra w Bełku, Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach, pw. św. Michała Archanioła w Ornontowicach oraz pw. św. Jana Chrzciciela w Orzeszu - Zawiści. Naszą parafię reprezentowało 8 dziewczynek pod opieką S.M. Bonity Wadas AM. Łącznie zebrało się 57 dziewczynek i chłopców oraz 8 opiekunów.
Zobacz więcej


Złoty jubileusz kapłaństwa ks. Jerzego Kempy
15-16 maja 2012

W dniach 15 i 16 maja świętowaliśmy w naszej parafii złoty jubileusz kapłaństwa ks. kanonika Jerzego Kempy. Najważniejszym punktem uroczystości była oczywiście msza śwęta dziękczynna. Nie skończyło się jednak na niej i na biesiadzie przy świątecznym stole. W ogrodzie Księdza Kanonika odprawione zostało nabożeństwo majowe. Kolorowy świat przyrody (jak lubi powtarzać nasz Jubilat: "azaliowy zawrót głowy") stanowił piękną oprawę dla nabożeństwa.
Zobacz więcej


I Komunia św.
6 maja 2012

3 maja 20 dzieci z kl.III szkoły Podstawowej przeżywało uroczystość Rocznicy I Komunii św. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 w odświętnych strojach komunijnych odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne dzieckując Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dobro. Zaś 6 maja odbyła się Uroczystość I Komunii św. 16 dzieci z kl. II po raz pierwszy przyjęło Jezusa Eucharystycznego. W tym dniu pierwszy raz w pełni uczestniczyli we Mszy św.
Zobacz więcej


3 maja - uroczysta msza św. za Ojczyznę. Festyn.
3 maja 2012

3 maja to dzień, w którym spotykają się dwie uroczystości: kościelna - Matki Bożej Królowej Polski i państwowa - Konstytucji 3 Maja. Obie te okazje prowadzą nas do modlitwy za Ojczyznę.
Zobacz więcej


Bierzmowanie
19 kwietnia 2012

W czwartek 19 kwietnia br. grupa 14 uczniów kl. III naszego Bujakowskiego Gimnazjum przyjęła z rąk J.E. ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia sakrament bierzmowania. Uroczystość odbyła się w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie.
Zobacz więcej


Diecezjalny konkurs plastyczny
12 kwietnia 2012

12 kwietnia br. nasza parafia oraz Zespół Szkół nr 4 w Mikołowie - Bujakowie byli współorganizatorami etapu rejonowego dorocznego Diecezjalnego Konkursu Plastycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Kościół naszym domem". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas I-III szkół podstawowych. Dzieci na podstawie przypowieści z Ewangelii św. Łukasza przedstawiały w tym roku swoją wizję Kościoła jako domu.
Zobacz więcej


Wielki Tydzień
Kwiecień 2012

Szybko upłynął Wielki Tydzień. Przypomnijmy sobie krótko jego przebieg.
Zobacz więcej


Koncert kolęd
21 stycznia 2012

W sobotę 21 stycznia o godz. 18.00 w naszym parafialnym kościele odbył się tradycyjny, doroczny koncert kolęd chóru "Chopin". Tym razem na zaproszenie chórzystów wzięły w nim udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Bujakowie. Wspólne kolędowanie przeplatane recytacją tekstów o tematyce Bożonarodzeniowej przeniosło wszystkich w odchodzącą już powoli atmosferę Świąt.
Zobacz więcej


Bujakowscy kolędnicy misyjni
14 stycznia 2012

W naszej parafii kolędowanie misyjne odbyło się w sobotę 14 stycznia w godzinach przedpołudniowych. Wzięły w nim udział Dzieci Maryi oraz chętni uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bujakowie - łącznie 28 dzieci. Celem tegorocznego kolędowania misyjnego, jest solidarność duchowa i pomoc materialna dzieciom w Sudanie Południowym.
Zobacz więcej


Koncert kolęd i pastorałek
6 stycznia 2012

Wieczorem w święto Trzech Króli w kościele parafialnym wystąpiły dzieci i młodzież ucząca się w Studium Muzycznym "Gama". Młodzi artyści śpiewali i grali kolędy oraz pastorałki.
Zobacz więcej


Rok 2011 utrwalony na zdjęciach
31 grudnia 2011

Na koniec roku kalendarzowego dokonujemy różnych podsumowań. Starym zwyczajem na mszy św. 31 grudnia proboszczowie ogłaszają różne statystyki z pracy duszpasterskiej i nawiązują do znaczących wydarzeń z minionego roku. Włączamy się choć trochę w ten nurt podsumowań i proponujemy krótki przegląd wybranych wydarzeń z życia naszej parafii z ostatnich 12 miesięcy, które zostały utrwalone na zdjęciach.
Zobacz więcej


Nowa Stajenka
26 grudnia 2011

W tym roku w naszym kościele stanęła nowa stajenka. Właściwie "zawisła" nad całym prezbiterium. Dzięki temu może wypełnić całą przestrzeń i wyraźnie opowiedzieć o narodzinach Jezusa w Betlejem.
Zobacz więcej


Odpust ku czci św. Mikołaja
11 grudnia 2011

11 grudnia 2011 przeżywaliśmy w parafii odpust ku czci św. Mikołaja. I tym razem nasz Patron nie zapomniał o nas - a szczególnie o najmłodszych. Najpierw przejechał bryczką przez naszą miejscowość, zebrał niektóre dzieci, by dotrzeć do kościoła na Nieszpory.
Zobacz więcej

 

 

 

 

 

 
         

(C) Parafia Bujaków 2004-2012