Mapa strony
 
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie

 

Dzień wspólnoty Dzieci Maryi

2 czerwca 2012r. odbył się w naszym Sanktuarium I Rejonowy Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi pod hasłem "Kościół naszym domem - Maryja naszą Matką". Uczestniczyło w nim 5 spośród 16 zaproszonych grup Dzieci Maryi z okolicznych parafii. Gościliśmy więc 9 przedstawicieli DM z parafii pw. bł. Jana Sarkandra w Bełku pod opieką S.M.Terencji Janury AM; 14 - osobową grupę DM z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach pod opieką S.M.Janiny Szulik AM i S.M.Karoli Brzezińskiej AM; 13 - osobową grupę dzieci z parafii pw. św. Michała Archanioła w Ornontowicach pod opieką SM. Izoldy Bem AM oraz grupę 13 DM z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Orzeszu - Zawiści, pod opieką moderatorki Patrycji oraz animatorek Tiny i Ani. Naszą parafię reprezentowało 8 dziewczynek pod opieką S.M. Bonity Wadas AM. Łącznie zebrało się 57 dziewczynek i chłopców oraz 8 opiekunów.

Ze względu na warunki atmosferyczne, spotkanie rozpoczęło się w salce, nie jak początkowo planowano - w parafialnym ogrodzie. O godz. 10.00, po przywitaniu wszystkich uczestników i zawiązaniu wspólnoty, przygotowywaliśmy liturgię Mszy św. Każdy uczestnik spotkania otrzymał śpiewnik, specjalnie na te okazję opracowany przez animatorki z Zawiści. Po przejściu do kościoła, ks. proboszcz Jerzy Walisko przybliżył dzieciom historię Sanktuarium i kultu Matki Bożej Bujakowskiej, a następnie sprawował Eucharystię w intencjach uczestników Dnia Wspólnoty. Wszystkie grupy czynnie włączyły się w prowadzenie liturgii. Na gitarach akompaniowały an. Karolina Bełku i S.M. Bonita. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy wspólnie odnowili Akt Oddania Matce Bożej.

Kolejnym punktem programu było spotkanie w zabawie i piosence, które poprowadziły S.M.Karola i an. Karolina z Bełku. Po uwiecznieniu naszego spotkania na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, dalsza jego część odbywała się już na świeżym powietrzu. Śpiewem i optymizmem rozgoniliśmy chmury, które od wczoraj kłębiły się na pogodnym dotąd niebie. Zza chmur wyjrzało nawet słońce, trochę uspokoił się też wiatr. Tuż po godz. 12.00 goście mogli zwiedzić nasz parafialny ogród botaniczny, a następnie zostali zaproszeni na Agapę - w stodole na grillu "dochodziły" już kiełbaski (za które bardzo dziękujemy grupie z Ornontowic!!!! ), niezwykle po spacerze smakował świeży chleb (tu pozdrawiamy Bełk!!!). Na dzieciaki czekały też inne smakołyki i napoje .. za które dziękujemy naszym Dobrodziejom!!!!! Czas płynął bardzo szybko i wreszcie przyszła pora, gdy każda grupa "miała swoje 5 minut" - poszczególne wspólnoty prezentowały swoje życie i działalność w parafii.

Ponieważ trzecioklasistki z Bujakowa nie mogły uczestniczyć w tym spotkaniu, gdyż w tym czasie przebywały na "Zielonej Szkole" w Wejherowie, zostawiły nam jednak cząstkę siebie: przed wyjazdem ułożyły słowa piosenki "Bujakowska Madonno", która stała się hymnem Dnia Wspólnoty (tekst zamieszczamy poniżej). I tak wśród śpiewów i wspólnej, radosnej zabawy upłynął nam czas aż do godz.14.00, kiedy to zaplanowane było zakończenie spotkania. Nie zdążyliśmy przeprowadzić wszystkich zaplanowanych punktów spotkania, ale przecież wszystko, co dobre, jeszcze przed nami!!!! Na zakończenie tego miłego dnia, "Gospodarze" - wspólnota DM z Bujakowa - wręczyli miłym gościom upominki - pamiątki tego niezwykłego dla nas wszystkich wydarzenia.

Tradycyjna "ISKIERKA" i gromkie "CZEŚĆ MARYI - CZEŚĆ I CHWAŁA" zakończyło spotkanie. Poczuliśmy już trochę smak wakacji, a szczególnie wakacyjnych rekolekcji Dzieci Maryi, na które w tym roku wybiera się 11 dziewczynek z bujakowskiej wspólnoty (pojadą do Pszowa, Zabrzegu i Bogucic).

Dziękujemy wszystkim grupom i opiekunom za udział i wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Dnia Wspólnoty
Do zobaczenia za rok! ZAPRASZAMY!

HYMN DNIA WSPÓLNOTY DZIECI MARYI
Bujaków 2012

Bujakowska Madonno


Ref. Bujakowska Madonno Ty moja kochana
Zostań ma Patronką proszę Cię
już od rana / na kolanach
1. Serce swe Ci oddałam tak mocno Ci zaufałam
Prowadź mnie do Syna znakiem bądź życiu mym
Ref. Bujakowska ....
2. Jesteś moim Przyjacielem w szkole w domu i w kościele
Jak prawdziwa Matka płaszczem swym otulasz mnie
Ref. Bujakowska ...
3. Kościół jest naszym domem a Maryja jest naszą dobrą Matką
Absolutnie nic nie uda się bez Matki tej
Ref. Bujakowska ...

 


Tekst i zdjęcia: s. Bonita

 
         

(C) Parafia Bujaków 2004 - 2012