Mapa strony
 
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie

 

Bierzmowanie

W czwartek 19 kwietnia br. grupa 14 uczniów kl. III naszego Bujakowskiego Gimnazjum przyjęła z rąk J.E. ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia sakrament bierzmowania. Uroczystość odbyła się w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie.

Podczas Eucharystii, którą wraz z ks. Arcybiskupem sprawowali Dziekan dekanatu mikołowskiego ks. prob. Jerzy Walisko oraz ks. proboszcz bazyliki ks. dr Mirosław Godziek, sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 205 osób - młodzież klas III mikołowskich gimnazjów.

Kandydaci przygotowywali się do tego momentu przez 3 lata katechizacji w szkole oraz spotkania przy parafii. Młodzież wszystkich parafii czynnie uczestniczyła w mszy św., nasza parafianka Dominika Musioł przyniosła dary ofiarne, natomiast Agnieszka Rożek, w imieniu wszystkich świadków, dziękowała ks. Arcybiskupowi. Po skończonej Eucharystii, każdy bierzmowany otrzymał z rąk ks. Arcybiskupa pamiątkową książkę.

Wcześniej, w poniedziałek 16 kwietnia, nasi kandydaci uczestniczyli w nabożeństwie dopuszczenia do bierzmowania, podczas którego w obecności rodziców i wybranych świadków bierzmowania, publicznie wyrazili chęć przyjęcia tego sakramentu, po czym na ręce ks. proboszcza. złożyli pisemną prośbę o udzielenie tego sakramentu. Podczas cichej adoracji Najświętszego Sakramentu przystąpili do sakramentu pokuty i po błogosławieństwie sakramentalnym otrzymali od swoich świadków pamiątkowe krzyże - znak naszej wiary.

Dopuszczonych zostało 16 kandydatów, 2 nie mogło uczestniczyć w czwartkowej uroczystości z powodu choroby, przyjmą sakrament bierzmowania w innym terminie.

Sakrament bierzmowania przyjęli:

1. Grygierek Łukasz - JERZY
2. Kampka Martyna - ŁUCJA
3. Lacheta Mateusz - WOJCIECH
4. Malcherczyk Anna - MAGDALENA
5. Michalski Paweł - MIKOŁAJ
6. Musioł Dominika - MAŁGORZATA
7. Musioł Patryk - MARCIN
8. Musioł Sandra - PATRYCJA
9. Prokop Dominik - JUDA
10. Rożek Monika - OLGA
11. Rzepka Nikodem - JUDA
12. Salastowicz Daria - WERONIKA
13. Wieczorek Magdalena - AGATA
14. Wojtyczka Piotr - MIKOŁAJ

Wszystkim nowo bierzmowanym gratulujemy! Życzymy mocy Ducha Świętego na każdy dzień!


Opis i zdjęcia: s. Bonita

 
         

(C) Parafia Bujaków 2004 - 2012