Mapa strony
 
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie

 

Diecezjalny konkurs plastyczny

12 kwietnia br. nasza parafia oraz Zespół Szkół nr 4 w Mikołowie - Bujakowie byli współorganizatorami etapu rejonowego dorocznego Diecezjalnego Konkursu Plastycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Kościół naszym domem". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas I-III szkół podstawowych. Dzieci na podstawie przypowieści z Ewangelii św. Łukasza przedstawiały w tym roku swoją wizję Kościoła jako domu.

Nasza szkolę i parafię reprezentowały: Aleksandra Jaromin z kl. III, Julia Matejko z kl. II oraz Natalia Aleksandrowicz z kl. I.

W uroczystym rozpoczęciu konkursu wdzieli udział ks. proboszcz Jerzy Walisko, p. dyr. mgr Joanna Frantówka, metodycy dekanatów Mikołów, Łaziska i Orzesze p. dr Grażyna Bondel i p. mgr Wioletta Jendrysko oraz katecheci okolicznych parafii.

Po wspólnej modlitwie mali artyści w liczbie 45, w sali Sołtysówki przez godzinę wykonywali prace kredką lub farbami, po czym zostali zaproszeni za poczęstunek do salek parafialnych, a następnie mieli możliwość spaceru po parafialnym ogrodzie. Oczekując na werdykt Jury, wysłuchali w kościele barwnej opowieści ks. Kanonika Jerzego Kempy na temat dziejów bujakowskiego kościoła, kultu Matki Bożej Bujakowskiej i historii powstania parafialnego ogrodu. Mieli też możliwość zobaczenia miejsca koronacji figury Matki Bożej, która odbyła się w 2000r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dyplomy i nagrody. Pokazano też prace wyróżnione i nagrodzone I, II i III miejscem w kategorii poszczególnych klas. Zwycięskie prace przeszły do eliminacji diecezjalnych.

Konkurs zakończył się wspólnym śpiewem "Królowo nieba wesel się".

 
 


Opis i zdjęcia: s. Bonita

 
         

(C) Parafia Bujaków 2004 - 2012