Mapa strony
 
 
 
 
 

Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie

 

Bujakowscy kolędnicy misyjni

Kolędowanie misyjne jest jedną z form włączenia się dzieci z Polski w głoszenie Ewangelii i pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Celem tegorocznego kolędowania misyjnego, jest solidarność duchowa i pomoc materialna dzieciom w Sudanie Południowym. Zebrane podczas kolędowania ofiary, zostaną przeznaczone na ten program pomocy, koordynowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

W naszej parafii kolędowanie misyjne odbyło się w sobotę 14 stycznia w godzinach przedpołudniowych. Wzięły w nim udział Dzieci Maryi oraz chętni uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bujakowie - łącznie 28 dzieci. Bujakowscy Kolędnicy, rozesłani błogosławieństwem Ks. proboszcza Jerzego Walisko wyruszyli z naszego kościoła w różne zakątki parafii podzieleni na 4 grupy. Wcześniej sami przygotowali scenariusz misyjnego kolędowania. Jak sami relacjonują: "Wszędzie spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy. Dobrze, że wraca tradycja kolędowania" - usłyszeliśmy w wielu domach.

Dziękujemy za wszystkie ofiary (zebraliśmy kwotę 957,25), za podarowane nam słodycze i owoce, a przede wszystkim dziękujemy za otwarcie drzwi i serc Dzieciątku Jezus, które bardzo cierpi w naszych Czarnych Braciach w Sudanie. Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok!
Do zobaczenia za rok!

Więcej informacji o akcji a także sytuacji w Sudanie Południowym na stronach:
http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/
http://pomocdlasudanu.pl/sudan.swf
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x48078/chrzescijanie-w-sudanie-meczennicy-xxi-wieku/?

 


Opis i zdjęcia: s. Bonita

 
         

(C) Parafia Bujaków 2004 - 2012