następna


Wanda, Białystok, 06.12.2018 10:46:55

To ja, Święty Mikołaj!
Myślicie, że mnie znacie?
Całe życie spędziłem
w krajach o ciepłym klimacie…

(Mało kto o tym pamięta,
więc wspomnę od niechcenia:
Pochodzę z Licji
i jestem
Turczynem z urodzenia…).
Czy ktoś mi może wyjaśnić
z jakiego powodu
teraz mi każą marznąć
w krainie wiecznego lodu?

Jestem biskupem.
Tymczasem
czyjaś sztuczka chytra
sprawiła, że gdzieś się zapodział
i pastorał
i mitra!

I jeszcze jedna sprawa
martwi mnie ogromnie…
Piszecie do Laponii,
Myśląc, że list trafi do mnie…

A trzeba pisać do Bari!
I chyba przyszła pora,
by wreszcie zdemaskować
tego uzurpatora…
Tęgiego krasnala,
co mieszka
z elfami na biegunie
nosi czerwony kubrak
i w saniach po niebie sunie…

Chyba mu wreszcie powiem:
Proszę Jegomości!
Pan popełnia przestępstwo
kradzieży tożsamości!

Nie strój się w cudze piórka
Wszystkie kłamstwa odwołaj!
Przeproś mnie,
samozwańcu!
Prawdziwy Święty Mikołaj!

Ze strony: http://fraszki-ulotki.info/2017/12/prawdziwy-swiety-mikolaj.html


Monika, a, 06.06.2017 16:07:55

Moje życie legło w gruzach. Nie powinnam tu tego pisać, ale cóż mi zostało? Mój mąż okazał się nałogowym hazardzistą. Narobił gigantycznych długów. Teraz zniknął. Codziennie otrzymuję listy z groźbą egzekucji komorniczych. Naliczyłam się już ponad 80 tysięcy zł długu. Nie wiem, czy to wszystko. Mam na utrzymaniu troje uczących się dzieci. Najmłodsze jest chore. Próbuję ratować co się da, zwłaszcza dom. Niestety, mamy z mężem wspólnotę majątkową. Tracę już wiarę. Wszystko idzie bardzo opornie, a mi brakuje czasu. Lada chwila zaczną się egzekucje komornicze. Bardzo proszę, może ktoś mógłby mi pomóc, wesprzeć – może w formie pożyczki. Żeby przetrwać ten najtrudniejszy czas. Jest pewna szansa, że uwolnię się przynajmniej z części długów męża. Potrzeba jednak na to czasu. Częściowe spłaty spowodują odroczenie egzekucji. Ja nie mam już żadnych pieniędzy, dosłownie brakuje mi na życie. Bardzo proszę.
Monika
e-mail:
monika2703@_nospam_interia.pl


Stefan, Mikołów, 18.03.2017 21:10:20

Jestem pod wrażeniem ogrodu. Pozdrawiam.


Piotr Karpeta, Miedziana Góra, 02.05.2016 17:13:45

Bardzo proszę o zamieszczenie archiwum intencji i ogłoszeń na waszej parafialnej stronie internetowej oraz też proszę o NOWE intencje i ogłoszenia.pozdrawiam :)


Stefan, Waniek, 29.04.2016 19:42:17

Szczęść Boże. Tym tradycyjnym chrześcijański pozdrowieniem chciałbym powitać i pozdrowić wszystkich Bujakowian. Ta strona internetowa przenosi mnie zawsze w jedne z piękniejszych chwil mego życia spędzone w rodzinnej miejscowości mojej Mamy, moich Dziadków i i Pradziadków. Niezliczone chwile spędzone w tej świątyni, jeszcze w czasach mej młodości nie tak okazałej, na licznych rodzinnych uroczystościach, Bujakowskich odpustach, utrwaliły się w mej pamięci i stanowią dla mnie pakiet wspomnień do których jakże chętnie wracam. Z tego też powodu chciałbym tutaj podziękować wszystkim twórcom tej strony internetowej, która pomaga mi przenosić się w jedne z piękniejszych chwil mego życia. Bóg Zapłać!.


Wojciech Kostowski, Gliwice, 12.04.2015 21:21:49

Jechałem na rowerze z Gliwic do Chudowa, niestety ryk motocykli (zjazd) i smród spalin skutecznie uniemożliwiał wypoczynek. Postanowiłem pojechać dalej. Po drodze nadal mijałem motocyklistów, w duchu zastanawiałem się co zrobić by ludzie przestali szkodzić przyrodzie w taki sposób. Dojechałem do Bujakowa i zobaczyłem miejsce o którym nie wiedziałem: Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Środowiska Naturalnego. Odebrałem to jako jakiś znak. Odnalazłem w kościele tak poszukiwaną ciszę, i mogłem chwilę wypocząć w ogrodzie parafialnym. NIECH PAN BŁOGOSŁAWI TEMU MIEJSCU I LUDZIOM KTÓRZY TAM PRACUJĄ.
Teraz zastanawiam się co można zrobić na rzecz środowiska, na rzecz przekazania społeczeństwu pewnych wartości. Uważam, że nastąpiło niedobre rozdwojenie: ekologia kojarzy się z "zielonymi", lewicą, LGTB i tym środowiskiem. Z drugiej strony wspólnoty chrześcijańskie zbierają się na modlitwie w klimatyzowanych salach do których podjeżdżają samochodami. Dlaczego zatraciliśmy (jako większość) zdolność do widzenia Boga w przyrodzie? Potrzebny jest silny ruch ekologiczny chrześcijański. Może on wyjdzie z tego Sanktuarium?


Kasia , Bujaków, 02.01.2015 00:51:19

Dwa tzw "łyki" statystyki za 2014 r byłyby mile widziane, wzbogaciło by tą stronę. Dużo ciekawych a czasami wręcz historycznych wydarzeń dzieje się wokół naszego sanktuarium, dlaczego nie są zamieszczane na stronie. Fotki też należałaby uaktualnić. Nowy rok więc czas na zmiany i regularne wzbogacanie strony.!!!!


Tonia, Bujaków, 23.12.2014 22:37:44

Proszę o aktualizację!!! W kronice wydarzeń zatrzymaliście się na 2013 roku a mamy już prawie 2015...a ogłoszenia duszpasterskie z opóźnieniem lub w ogóle...


Lola, Bujaków, 21.12.2014 00:31:35

Dlaczego notorycznie nie są aktualizowane ogłoszenia mszalne i parafialne zawsze jest poślizg. Po co ta strona została stworzona skoro jest "martwa". Adres e-mailowy również nie jest aktywny.


Tomasz, Kalisz, 02.12.2014 11:43:33

Szczęść Boże.
Mogę prosić o modlitwę?

O uzdrowienie małżeństwa Agnieszki i Tomasza.
O nawrócenie Laury, Jana, Sebastiana i Dariusza. O miłość w rodzinie. Za rodzinę Arka i Basi. O zdrowie dla Barbary.

Tomasz

następna
Dodaj wpis